Gucci’den Milano ve New York için “Art Wall” projesi

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Gucci’den Milano ve New York için “Art Wall” projesi

Sanatsal işbirliklerine alışık olduğumuz Gucci, bu sefer de 2017/18 sonbahar-kış kapsül koleksiyonu için genç fotoğraf sanatçısı Coco Capitàn ile çalıştı. Koleksiyon Gucci ürünlerinin üzerine el yazısı karakterleriyle basılmış, Coco Capitàn tarafından hazırlanan sıra dışı ve muğlak özdeyişlerden oluşuyor. Bu sözler;

I want to go back to beliving a story (Bir hikayeye inanabilmeye geri dönmek istiyorum.)

Common sense is not that common (Sağduyu o kadar da yaygın değil.)

What are we going to do with all this future? ( Bütün bu gelecekle ne yapacağız ? )

Tomorrow is now yesterday (Yarın çoktan dün oldu.)

Bu koleksiyon temmuz ayından itibaren belirli Gucci mağazalarında ve online mağazada satışa çıktı. Gucci bu özdeyişlerden ikisini Milano ve New York sokaklarına taşıdı. “Common sense is not that common” Milano’da Largo La Foppa caddesindeki büyük bir duvarda, “What are we going to do with all this future” ise Newyork’ta Lafayette caddesideki bir duvarda bulunuyor.Bu duvarların fotoğrafları sosyal medya üzerinden #gucciartwall hashtag’i ile özellikle Milano ve New york’a gelen turistler tarafından  birçok kez paylaşıldı. Gucci, projesini sosyal medyayla bağlayarak daha da büyük bir etki yarattı.

Coco Capitàn kimdir?

Coco Capitàn, 1992 yılında İspanya’nın Sevilla kentinde doğdu. 2016 yılında Londra Royal Sanat Üniversitesi’nde fotoğrafçılık alanında onur derecesi ile yüksek lisansını tamamladı. Güzel sanatlar, ticari sanat, resim, fotoğrafçılık yazarlık gibi birçok alanda çalışmalar yaptı. 2015 yılında Photographers’ Gallery’nin ödülünü kazandı. 2016 yılında Hyères Moda ve Fotoğrafçılık festivalinde jüri üyeliği yaptı ve aynı yıl Cambridge Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğuna konuk konuşmacı olarak davet edildi.


Dilara Dağlı

” Fashionziner New Author “


Bu yazıdaki referanslar

Fotoğraflar: instagram.com/gucci/


Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir