Lila Rengine Bürünüyoruz!

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Bu yazıyı şimdi dinleyebilirsiniz!

Bu sezon tüm markalarda, vitrinlerde soft renklerle buluştuk. Özellikle bebek mavisi, pembesi, su yeşili ve lila tonları alt ve üst parçalarda sık sık tercih edilmekte. Biliyorsunuz ki son zamanlarda kombinlerde sadelik daha ön planda. Önceki yazımda bahsettiğim minimalist sokak stili akımı hala devam ediyor. Sade olmanın güzelliğini vurgulayan bu kombinlerde, karmaşıklıktan uzak basic parçalar, soft renkler tercih edilmekte. Önceleri minimalist stile toprak tonları hakimken, artık soft renkler de dahil oldu. Böylece hem renkli, hem eğlenceli hem de sade görünebiliriz! Ben bugün tüm bu renklerden size aralarında ennnn favorim olan lila renginden bahsedeceğim! Lila renk nasıl kombinlenir, lila rengine uyumlu renkler ve soft tonlarda oluşturabileceğiniz outfitler!

Bir süredir çok fazla görmediğimiz lila rengi son iki sezondur yine gündemde. 2018 yılı içerisinde gerçekleşen defilelerde lila rengini çok sık görmüştük. Onu en iddialı tasarlayanların başında şüphesiz Victoria Beckham geliyordu. Beckham, mint yeşili stilettolarıyla kombinlediği lila renkli takımıyla klasik şık stilinden ödün vermedi. 

Leylak rengi veya lavanta rengi diye de bilinen lila rengi, bu sezonun da favorilerinden. Aynı zamanda benim de favorilerimden! Lila rengi yumuşacık ve sıcacık bir tona sahip, romantik bir renk olarak da kabul ediliyor.

Lila rengi, tek başına göz yormadan baştan aşağıya kullanılabilen, stil bir görüntü oluşturuyor. Aslında sadece lila için değil, diğer tüm soft tonlar için bu geçerli. Soft renklerin sokak stiline de yansıması bizim için büyük bir şans! Özellikle instagramda sık sık rastladığımız baştan aşağıya yeşil, sarı, mavi renklerdeki kombinler bizim için ilham kaynağı oldu. Bucket şapkalardan, telefon rengine kadar bu stili yakalamak, hem biraz çaba hem de tamamen zevk isteyen bir iş! Aynı zamanda çok da eğlenceli görünüyor 🙂

Lila renk hangi parçalarda kullanılır? Eşofman takımları, sweatshirtler, hırkalar bence lila rengiyle daha uyumlu, “cozy” diye tabir ettiğimiz rahat, sıcacık ve şeker gibi bir görüntü ortaya çıkarıyor. Ve aslında lila her ne kadar bahar ve yaz mevsimiyle uyumlu bir renkmiş gibi düşünülse de, soft tonlarının kış mevsimine daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Lilayı her ne kadar salaş tarza yakıştırsam da, aynı zamanda şık kombinler oluşturmak da mümkün! Elbiseler ve takımlarda da sık sık tercih ediliyor!

Peki lila rengi nasıl kombinleyeceğiz? Lila, diğer soft renklerle birlikte gayet salaş ve bebeksi bir outfit oluşturuyor. Mesela bu outfitte lila rengi, soft pembe ve yeşille birlikte kombinlenmiş ve mükemmel görünüyor.

Aynı zamanda lilayı en çok yakıştırdığım renklerden biri de beyaz ve tonları… Soft tonların siyahla olan keskin geçişinden çok hoşlanmasam da lilayı siyah parçalarla tercih edip şık kombinler oluşturanlar da var! Ben bu kış lila hırkayı taş rengi kaban, ekru bir triko pantolon ve beyaz bir gözlük ve beyaz botlarla tercih ettim!

Bu yazımda sizlere lila rengi ile ilgili birkaç ipucu verdim. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere, modayla kalın! 🙂

Daha fazla Fashionziner Podcast içeriği keşfetmek için soundcloud sayfamızı ziyaret edin!

soundcloud.com

Elçin Köse

“Moda değişkendir,  fakat stil her daim sizin ruhunuzu yansıtır.”


Bu yazıdaki referanslar:


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Elçin Köse

Herkese merhaba! Ben Elçin Köse, Fashionziner ekibinin blog yazarlarından biriyim. 6 Ağustos 1996 tarihinde İzmir’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Okulumun yanı sıra farklı aktiviteler yapmayı ve denemeyi seviyorum. Yaklaşık iki yıldır okçuluk sporuyla ilgileniyorum ve İTÜ Okçuluk Takımı bünyesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde okçuluk yarışmalarına katılıyorum. Öğrencilik hayatımın bir bölümünde yoga ile de yakından ilgilendim ve eskisi kadar sık olmasa da hala yapmaktan keyif alıyorum. İlgi alanlarımdan bahsedecek olursam, fotoğraf çekmek ve çekilmek en büyük hobilerim arasında. Sanata ve sanat tarihine de ilgi duyuyor, küçük yaşlardan beri resim yapıyorum. Renklerin duygular üzerindeki etkilerine inanırım ve bunu tablolarla yansıtabilmek her zaman en büyük zevklerimden biri olmuştur. Resme olan ilgimi modayla da bağdaştırırım ve giydiğim kıyafetlerin de ruh halimi birebir yansıttığını düşünürüm. Bu düşüncem sayesinde günlük hayatımda da kendime özgü bir tarz yarattığım fark edilir. Bana göre insanların seçtiği parçalar ve oluşturduğu kombinler aslında karakterlerini ve duygularını temsil ediyor. İşte bu yüzden moda, benim hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Bu fikrimi çeşitli konularla sizlere de aktarabilmek öncelikli görevim aslında. Tecrübe ve görüşlerimi, ilgi alanlarımla harmanlayarak size en samimi şekilde sunabilmeyi ümit ediyorum. Bundan böyle bu platform aracılığıyla sizinle farklı içeriklerle ilgili fikir ve bilgilerimi paylaşabilmek, benim için çok keyif verici olacak. Umarım siz de okurken keyif alır ve yazdığım içeriklerden faydalanabilirsiniz.

Elçin Köse has 13 posts and counting. See all posts by Elçin Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir