Givenchy 2019-2020 Sonbahar/Kış Haute Couture

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Herkes tarafından merakla beklenen Meghan Markle’ın gelinliğinin tasarımcısı olarak da bildiğimiz Clare Waight Keller, 2 Temmuz 2019’da Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen defilede Givenchy 2019-2020 Sonbahar/Kış Haute Couture koleksiyonuyla da başarısını bir kez daha kanıtlayan tasarımcı oldukça özgür bir ruha sahip koleksiyon sundu. Tasarımcının aklındaki anarşist kadın figürünü oldukça iyi yansıttığı düşünülen koleksiyon perdemsi pelerinler ve tafta elbiselerle oldukça güçlü bir duruş sergiledi.

Havai fişek görünümünde yerleşen kuş tüylerinin “evde hapsolan kuş kadını figürü” olarak betimleyen tasarımcı sansasyonel sayılabilecek bir koleksiyon sundu. Her tasarım ve her model, dikkat çekici tüy detaylarıyla bezenmişti.

Aynı zamanda Givenchy, bu harika koleksiyonun yanında cildi ışıl ışıl olan modelleriyle de pisti adeta aydınlattı. Modellere yapılan makyajda doğallık ön plandaydı. Bu elbise detaylarının ve tasarımların yanında makyaja ihtiyaç yoktu çünkü gölgelenmek istenmemişti…

Ünlü model Kaia Gerber defilenin en çok konuşulan isimlerinden oldu. Gerçekleşen defilede Noel Ağacını anımsatan bir elbise giydiği için neşeli ve hareketli bir görünüme sahipti. Ama bana göre elbise, tüylerle, yeşil ve siyah geçişleriyle ve tüm bunların yanında Kaia’nın duruşuyla aynı zamanda dramatik bir görünüme de sahipti.

Ben modellerin duruşuna, sadeliğine ve asaletine hayran kaldım. Ortamın ambiyansı ve defilede seçilen romantik tarzdaki müzikle birleşen bu tasarımın ruhu hafızalardan kolay silinemeyecek ve Givenchy’nin 2019-2020 Sonbahar/Kış Haute Couture Clare Waight Keller tarzı ve yorumuyla tasarlanan bu koleksiyonu , uzun süre daha tüm dünyada konuşulacak gibi görünüyor.


Elçin Köse

“Moda değişkendir,  fakat stil her daim sizin ruhunuzu yansıtır.”


Bu yazıdaki referanslar: lofficiel.com.tr/moda-haftasi/givenchy-2019-20-sonbahar-kis-haute-couture


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Elçin Köse

Herkese merhaba! Ben Elçin Köse, Fashionziner ekibinin blog yazarları arasında yer alıyorum. 6 Ağustos 1996 tarihinde İzmir’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun oldum. Bir tekstil firmasında sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tasarımlar, yaşam döngüsü analizleri, karbon ve su ayak izi hesaplama konularında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Üniversite hayatımda yaklaşık 3 yıl okçuluk sporuyla ilgilendim ve İTÜ Okçuluk Takımı bünyesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde okçuluk yarışmalarına katıldım. Aynı zamanda yoga, seramik ve resim ile yakından ilgileniyorum. Sanata ve sanat tarihine de ilgi duyuyor, küçük yaşlardan beri resim yapıyorum. Renklerin duygular üzerindeki etkilerine inanırım ve bunu tablolarla yansıtabilmek her zaman en büyük zevklerimden biri olmuştur. Resime ve renklere olan ilgimi modayla da bağdaştırırım ve seçtiğim kıyafetlerin de ruh halimi birebir yansıttığını düşünürüm. Bu düşüncem sayesinde günlük hayatımda da kendime özgü bir tarz yarattığım fark edilir. Bana göre insanların kendi stiline göre oluşturduğu kombinler aslında karakter ve duygularını temsil ediyor. İşte bu yüzden moda, benim hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Seçimlerimde özellikle alışveriş yaparken bilinçli tüketim, uzun süre kullanabileceğimiz sürdürülebilir parçaları tercih ediyor olmak da önceliğim. Bu platform aracılığıyla tecrübe, görüş, mühendislik bilgilerimi moda çerçevesinde sizlere en samimi şekilde sunmak benim için çok keyifli. Umarım yazdığım içeriklerle sizlere ilham olabilirim!

Elçin Köse has 13 posts and counting. See all posts by Elçin Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir