Modada Vahşi Doğa İzleri: Animal Print

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Modada Vahşi Doğa İzleri: Animal Print

Moda dünyasının esinlenmeyi en sevdiği konulardan biri vahşi doğa… Sonbahar/Kış 2018/19 sezonunda tekrar karşımıza çıkan, doğadan ilham alan desenler artık daha vahşi! Leopardan yılana, zebradan kaplana, vahşi çizgiler ve desenler podyumlarda gücünü kanıtladı ve bağımsızlığı ilan etti.

Özellikle yılan, leopar ve zebra deseninin öne çıktığı bu sezonda sadece giysiler değil, ayakkabıdan aksesuara kadar her şey bu trende uyum sağlayabiliyor. Yıllardır hayatımızda olan bu desenleri genelde tek renk kıyafetlerle kombinlemeyi tercih etsek de, yeterince cesur davranarak desenleri karıştırabilir ve daha enerjik görünümler yaratabilirsiniz. Fakat benim tercihim yine de sade parçalarla kombinleyip tüm dikkati tek bir parçaya odaklamak olacak. Çünkü zaten tek bir desen bile şık görünmenize fazlasıyla yetiyor..

Çoğumuz özellikle leopar desenine karşı biraz ön yargılı olsak da, tüm reyonlarda bulunması hepimize biraz cesaret vermedi değil! Bu kış artık leopar da dolaplarımızın vazgeçilmez parçası olacak gibi görünüyor.

Özellikle çantalara vahşi doğa desenlerini çok yakıştırdım.

Yılan desenli kemerler favorilerimden…

Bazen sade ve tek renk giysilerinize animal print aksesuarlarla vahşi bir hava katabilirsiniz.

Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda hem aksesuar olarak hem kıyafet olarak çok sayıda seçenek bulabileceğiniz bu trend, zamansız ürünler tercih ederken aynı zamanda modayı yakından takip eden şehirli kadınların vazgeçilmezi olacak.

 

Tabii ki asıl güzel olan, doğanın modayla iç içe olması ve bu desenleri üzerimizde temsil edebilmek. Umarım hepimizin fikri bu güzel desenlere olan hayranlığımızdır, umarım bu güzel hayvanlara derileri için zarar veren markaları tercih etmeyi aklımıza bile getirmeyiz. Lütfen her şeyi suni kullanalım, doğada her şey yerinde güzel! 🙂


Elçin Köse

“Moda değişkendir,  fakat stil her daim sizin ruhunuzu yansıtır.”


Bu yazıdaki referanslar:


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Elçin Köse

Herkese merhaba! Ben Elçin Köse, Fashionziner ekibinin blog yazarları arasında yer alıyorum. 6 Ağustos 1996 tarihinde İzmir’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun oldum. Bir tekstil firmasında sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tasarımlar, yaşam döngüsü analizleri, karbon ve su ayak izi hesaplama konularında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Üniversite hayatımda yaklaşık 3 yıl okçuluk sporuyla ilgilendim ve İTÜ Okçuluk Takımı bünyesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde okçuluk yarışmalarına katıldım. Aynı zamanda yoga, seramik ve resim ile yakından ilgileniyorum. Sanata ve sanat tarihine de ilgi duyuyor, küçük yaşlardan beri resim yapıyorum. Renklerin duygular üzerindeki etkilerine inanırım ve bunu tablolarla yansıtabilmek her zaman en büyük zevklerimden biri olmuştur. Resime ve renklere olan ilgimi modayla da bağdaştırırım ve seçtiğim kıyafetlerin de ruh halimi birebir yansıttığını düşünürüm. Bu düşüncem sayesinde günlük hayatımda da kendime özgü bir tarz yarattığım fark edilir. Bana göre insanların kendi stiline göre oluşturduğu kombinler aslında karakter ve duygularını temsil ediyor. İşte bu yüzden moda, benim hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Seçimlerimde özellikle alışveriş yaparken bilinçli tüketim, uzun süre kullanabileceğimiz sürdürülebilir parçaları tercih ediyor olmak da önceliğim. Bu platform aracılığıyla tecrübe, görüş, mühendislik bilgilerimi moda çerçevesinde sizlere en samimi şekilde sunmak benim için çok keyifli. Umarım yazdığım içeriklerle sizlere ilham olabilirim!

Elçin Köse has 14 posts and counting. See all posts by Elçin Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir