Neon Renkler

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Neon renk dediğimiz daha çok bildiğimiz adı ile fosforlu renklerdir. Ünlü isimlerin yavaş yavaş normal yaşantılarında kullanmalarıyla bir sokak modası haline gelen neon renk kullanımının etki alanı git gide büyümektedir. Neon renkleri şuan her markanın tasarımlarında görmek mümkün.


Elbise, basic t-shirtler, sweatshirt ve eşofman takımlarında neon renk akımı baharın da gelmesiyle birlikte vitrinlerde yerini almaya başladı.

Aslında çoğu kişinin riskli gördüğü ve günlük stilinde kullanmaya cesaret edemediği fosforlu renkleri yeni akımla birlikte her yerde görebiliyoruz. Günlük kombinimde renkli parçaları sık sık kullansam da neon renkler dolabımda asla bulunmaz ama bu akım benim de aklımı çeldi ve sanırım yakında bir neon alışverişi yapacağım 🙂

Neon Renkler Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neon ve renkli parçaları bir arada kullanmak oldukça risklidir ve uyumsuz renklerle oluşturulmuş bir kombinle boğucu ve göz yorucu bir görünüm elde edebilirsiniz. Neon parçalarda renk uyumunu yakalamak için parçalar arasındaki renk tonlarının aynı olması gerekir. Günlük kullandığımız temel renkler veya jeanler ile kolay kombinler oluşturabilir, neon aksesuarlar ile kombininize hayat katabilirsiniz.

Neon bir basic t-shirt ve düz bir jean ile oluşturulabilecek en kolay ve en şık kombini yakalayabilirsiniz. Benim favorim de bu fotoğraftaki gibi kesinlikle bir blue jean ve neon crop top kombiniyle beyaz sneakers uyumu…

Neon renklerle elde edilebilecek basit outfitlerden biri ise beyazla olan ahengi. Yine beyaz bir jean pantolon veya şortlarla birlikte yazı enerjik bir şekilde karşılayabiliriz.

Neon Turtleneck - LUX NOIRE

Tüm bunlara ek olarak, iddialı olmayı ve cesur görünmeyi seven kişiler için tüm parçaları neon renkler ile oluşturulan kombinler oldukça kullanılan bir trend olacaktır.

Hatta neon rengi sadece kıyafetlerde ve aksesuarlarda kullanmak ile kalmayıp makyajlarınızda da kullanabilirsiniz. Böylece ufak dokunuşlar ile daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ve belki de kendi tarzınızı neon renklerle yansıtıp enerjinizi daha iyi yayabilirsiniz.

Özellikle yazın güneşin turuncusuyla birlikte ışıldayan neon ve fresh parçalar beni şimdiden heyecanlandırıyor. Plaj modasında da neon renkleri bol bol göreceğimizi düşünüyorum ve bu akımın hiç bitmemesini istiyorum…


Elçin Köse

“Moda değişkendir,  fakat stil her daim sizin ruhunuzu yansıtır.”


Bu yazıdaki referanslar:


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Elçin Köse

Herkese merhaba! Ben Elçin Köse, Fashionziner ekibinin blog yazarları arasında yer alıyorum. 6 Ağustos 1996 tarihinde İzmir’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun oldum. Bir tekstil firmasında sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tasarımlar, yaşam döngüsü analizleri, karbon ve su ayak izi hesaplama konularında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Üniversite hayatımda yaklaşık 3 yıl okçuluk sporuyla ilgilendim ve İTÜ Okçuluk Takımı bünyesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde okçuluk yarışmalarına katıldım. Aynı zamanda yoga, seramik ve resim ile yakından ilgileniyorum. Sanata ve sanat tarihine de ilgi duyuyor, küçük yaşlardan beri resim yapıyorum. Renklerin duygular üzerindeki etkilerine inanırım ve bunu tablolarla yansıtabilmek her zaman en büyük zevklerimden biri olmuştur. Resime ve renklere olan ilgimi modayla da bağdaştırırım ve seçtiğim kıyafetlerin de ruh halimi birebir yansıttığını düşünürüm. Bu düşüncem sayesinde günlük hayatımda da kendime özgü bir tarz yarattığım fark edilir. Bana göre insanların kendi stiline göre oluşturduğu kombinler aslında karakter ve duygularını temsil ediyor. İşte bu yüzden moda, benim hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Seçimlerimde özellikle alışveriş yaparken bilinçli tüketim, uzun süre kullanabileceğimiz sürdürülebilir parçaları tercih ediyor olmak da önceliğim. Bu platform aracılığıyla tecrübe, görüş, mühendislik bilgilerimi moda çerçevesinde sizlere en samimi şekilde sunmak benim için çok keyifli. Umarım yazdığım içeriklerle sizlere ilham olabilirim!

Elçin Köse has 13 posts and counting. See all posts by Elçin Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir