‘DENİM ÜZERİNE DENİM’ TRENDİ

1
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google+
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

‘Denim on denim’ trendi uzun zamandır moda gündeminin üst sıralarında yer alıyor.  Çok da zarif bir eğilim olarak görülen dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna sayesinde yükselişe geçen ‘Denim on Denim’  trendi 2018’de popülerlikte zirve yapacak. Belirli yıllarda adını sıkça duyuran kot üstüne kot trendi 2018 yılında da adını oldukça duyurmakta ve duyurmaya da devam edecek gibi görünüyor. Bu akımın en sıkı takipçisi ise dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna. Rihanna fark yaratan tarzlarıyla kot üstüne kot trendi ile yaratıcılığının sınırlarını adeta zorluyor.

Ayrıca bu trendi Rihanna’yla büyük ölçüde bağdaşlatırsak da Selena GOMEZ,Miley CYRUS, Gigi HADID, Justin TIMBERLAKE , Serenay SARIKAYA ve Britney SPEARS gibi ünlülerin de kombinlerinde de oldukça sık görmekteyiz.

Sokak stilinin vazgeçilmezlerinden olan denim hepimizin dolabında oldukça yer kaplamakadır . Hayat kurtarıcı özelliğinin yanısıra havalı görünmemizin en kolay yollarından birini sağlayacaktır denim üzerine denim trendi. Kot pantolon, şort, ceket, gömlek gibi parçaların birbiriyle kombinlenmesiyle yapılan trendi uygulayıp da havalı görünmemenize imkan yok. Bunun için çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Sadece sokak modasının değil partilerin ya da özel gecelerin de vazgeçilmezi olan bu trend birkaç dokuşunuz ile ortamda parlamanızı sağlayacak mükemmel detaylar da barınıdırıyor.

Tabiki her konuda yapmamız ve yapmamamız gerekenler olduğu gibi bu trendde de yapmamamız gereken yaptığımızda aşırıya kaçacak  noktalar mevcut. Örneğin denim üzerine denim giydikten sonra denim bir aksesuar almaktan çekinmeliyiz çünkü bu artık aşırı bir noktaya ulaşacaktır. Naçizane tavsiyem kombininizdeki kot seçiminin aynı yıkama ve ağırlıkta olmasına dikkat etmeniz yoksa birbiriyle uyumsuz iki parçanın bir araya gelişi görsel bir tatsızlık yaratacaktır.

Ve tabiki denim üzerine denim trendi bize kovboy tarzını anımsatsa da kovboy çizmeleri, kovboy şapkaları, bolo bağları ve Batı kemerleri gibi aksesuarlardan uzak kalmak koşulu ile sokakta bir kovboyu andırmaktan kaçınabilirsiniz. Bu yılın da efsane trendlerinden olan denim üzerine denim trendi ile siz de Dolabınızdaki denimleri tercihinize göre kombinleyip bulunduğunuz yer her neresi ise oranın yıldızı olup parlayabilirsiniz çünkü değnek sizin elinizde.


Hilal Öztürk

” The magic wand is your hands


Bu yazıdaki referanslar: sozcu.com.tr/hayatim/son-moda/denim-rihanna-ile-daha-seksi/

instyle.com.tr/fotohaber/abartmayi-seviyoruz-denim-on-denim–12596/2

vogue.co.uk/gallery/denim-street-style

stylecaster.com/denim-on-denim-rules/


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Share Now:
Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir