4 Mevsim Stil Sahibi Olmak

30
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google+
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Stil sahibi olmak bir yaşam biçimi olarak ele alınabilir. Stil sahibi olup olmadığınızı dolabınıza, aynaya ve fotoğraflarınız baktığınızda anlarsınız. Dolabınızdaki her şeyin renk, tasarım, kesim, model ve bedeninize uyumu açısından bir ahengi varsa stiliniz için sağlam bir adım atmışsınız demektir. Ayrıca, aynaya baktığınızda neyi neden giydiğinizi biliyorsanız, bu da sizin stiliniz için artı puandır. Eski fotoğraflarınıza baktığınızda, artık moda olmayan kıyafetlerinizle birlikte kendinizi şık buluyorsanız stil sahibi olmak konusunda her şey yolunda demektir. Moda konusunda söylenen “Moda gelip geçicidir, stil sahibi olmak ise kalıcıdır.” sözü konuyu özetliyor. 

Mevsim geçişleri hepimizin stilinin sallandığı bir dönem oluyor. 4 mevsim stil sahibi olmak çok kolay olmayabilir. Ancak, kilit parçalar, moda akımlarını takip etmek ve kendinizi tanımak gibi temel adımlarla 4 mevsim stil sahibi olmak mümkün. Gelin bu adımları tek tek inceleyelim.

Kilit Parçalarla 4 Mevsim Stil Sahibi Olmak

Stili sahibi olmanın temellerinden birisi, her sezonun kilit parçalarını doğru seçebilmektir. Her sezon, ayakkabı, çanta, ceket gibi uzun süreli giyilen eşyalarda iyi bir gözlem yapın ve size en uygun olanları yavaş yavaş dolabınıza ekleyin. 
Şimdi sıra günlük parçalara geldi. Bluz, tişört, kazak, etek, elbise, pantolon gibi seçimlerinizde ise sezonun renk ve kesimlerine dikkat edin. Birkaç defile izleyin ve kesimlerin uzunluklarını, desenlerin çeşitlerini ve kombinleri gözlemleyin.
Tamamlayıcılar konusunda çeşitliliği elden bırakmayın. Birkaç farklı çorap ile aynı eteği farklı şekilde kullanabilirsiniz. Sezonun moda ceketini çeşitli sütyen ve braletlerle orijinal kombinlere dönüştürebilirsiniz. Konforlu ve sportif kombinler için stilinizden ve şıklığınızdan ödün vermeden tercihte bulunabilirsiniz.

Stil sahibi olmak ve sürdürmek için gözlem yapmaktan asla vazgeçmeyin. Defile, vitrin, online mecralar gibi gibi gözlem yapabileceğiniz alanları düzenli olarak ziyaret edin. Dolabınızın geri kalanı ve sizin bedeninize uyan her şeyi birleştirdiğinizde sezon alışverişi için listeniz de hazır olacak. Örneğin, penti.com’u ziyaret ettiğinizde, sezonun modası olan renkleri, dokuları ve kesimleri rahatça görebilirsiniz. Bu da size akımları takip etmek konusunda kolay bir harita çıkarır.

Kendinizi Tanıyın ve 4 Mevsim Stil Sahini Olun


Kendinizi tanımak aslında içten dışa giden bir yolculuk. Öncelikle, bir şeyi sadece moda olduğu için dolabınıza dahil etmek pek de doğru değil. Bedeninize uymayan, stilinizle uyuşmayan, renk tonları sizi iyi göstermeyen bir kıyafet neden hayatınızda yer etsin ki? Öncelikle, moda olanı tercih etmeyi değil stilinizi güçlendirecek olanı tercih edin. Ardından, sizin beden tipinizi en iyi gösteren model ve kesimleri belirleyin. İnceliklerinizi, boyunuzu, bacak ve gövde oranınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracak modelleri deneyerek bulun. İç dünyanızda da, dış dünyanızda da stilinizi güçlendirmenin en kestirme yolu budur..

GÜNÜN MOTTOSU:

Gülümsemeyi hiçbir zaman ihmal etmeyin. Kadınlar sert ve hassas olmalıdır. Mümkün olduğunca gülmeli ve uzun bir ömür sürmelidir.


Berfe Zelal ELMALI

“Fashionziner New Author”


Bu yazıdaki referanslar: WGSN, Penti


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Berfe Zelal Elmalı

Merhabalar ben, Berfe Zelal 1996 doğumluyum. Ayşe Ege KML ve Şişli MYO Moda tasarım mezunuyum. Şimdilerde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Marka İletişim öğrencisiyim. 4 yılı aşkındır Moda serüvenim çeşitli departmanlarda devam etmekte. şimdilerde ise yeni rotam kendi markamı oluşturmak. Normalde ne iş yapıyorsun diyenlere, bir ihracat firmasında tasarım departmanında görev almaktayım onun dışında stayling, moda editörlüğü ve vitrin dizaynı yapmaktayım. Bu serüvende koşar adım ilerlerken yanımda bana destek olan canım ailem başta olmak üzere arkadaşlarım ve hocalarıma teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir