ŞİYAR AKBOĞA İLKBAHAR/YAZ 2019 KOLEKSİYONU

0
shares
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
+
What's This?

Genç tasarımcı Şiyar Akboğa, geçtiğimiz Eylül ayında bu yıl 3. sezon gerçekleşen MBFWI defilesinde, “SS/19 SPORTY COUTURE PUNK” koleksiyonunu tanıttı.

”Cinsiyetsiz arsız spor couture parçalarından oluşan, kadın ve erkek koleksiyonlarımda cesur renkler ve kesimlere yer verdiğim SS19/ Summer Spring Sporty Couture Punk koleksiyonda punk bir stil ile alışılmışın dışında imajlar sergileyeceğim.

Herkesin dönüşmek isteyeceği stil ikonu haline getirdiğimiz zamansız kombinler, arsız parçalar ile dinamik bir stil oluşturarak moda vizyon ve trend akımını baştan aşağı değiştirmek için alışılmışın dışında bir moda şovu hazırlıyoruz. ”

Şiyar Akboğa, MBFWI son gününde ilkbahar/yaz 2019 koleksiyonunu sergiledi. Defilede aksesuarlar özellikle dikkatimizi çekti!

Minimal çantaların yanı sıra, bel çantaları ve çapraz askılı çantalar styling’i güçlendirmiş.

İncecik metalik ışıltılı kumaşlardan yapılan incecik elbiseler, takımlar 80’lerin fütüristik yorumu gibi…

Leopar deseni transparan olarak kullanılıp oluşturulan kendinden leoparlı gibi görünme özelliği, kombinlere farklı bir yorum katmış!

Koreografiyi Uğurhan Akdeniz’in , Sytling’i Hakan Bahar’ın üstlendiği defilede Aytekin Yalçın’ın fotoğraflarının basılı olduğu t-shirtler defilenin özel parçalarındandır.

DJ Performansta Kerem Tekinalp , özel olarak defile müziklerini yapmış olup , punk müzik ile koleksiyonun ruhunu yansıtmaktadır.

Elçin Köse

“Moda değişkendir,  fakat stil her daim sizin ruhunuzu yansıtır.”


Bu yazıdaki referanslar: alem.com.tr/Foto-Galeri/siyar-akboga-ilkbaharyaz-2019-910201?pageId=18#foto_galeri


Subscribe our YouTube Channel!

Follow us on Instagram!

Tüm medya mecralarımızı takip etmeyi unutmayınız. Share Now:

Elçin Köse

Herkese merhaba! Ben Elçin Köse, Fashionziner ekibinin blog yazarları arasında yer alıyorum. 6 Ağustos 1996 tarihinde İzmir’de doğdum. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun oldum. Bir tekstil firmasında sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tasarımlar, yaşam döngüsü analizleri, karbon ve su ayak izi hesaplama konularında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Üniversite hayatımda yaklaşık 3 yıl okçuluk sporuyla ilgilendim ve İTÜ Okçuluk Takımı bünyesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde okçuluk yarışmalarına katıldım. Aynı zamanda yoga, seramik ve resim ile yakından ilgileniyorum. Sanata ve sanat tarihine de ilgi duyuyor, küçük yaşlardan beri resim yapıyorum. Renklerin duygular üzerindeki etkilerine inanırım ve bunu tablolarla yansıtabilmek her zaman en büyük zevklerimden biri olmuştur. Resime ve renklere olan ilgimi modayla da bağdaştırırım ve seçtiğim kıyafetlerin de ruh halimi birebir yansıttığını düşünürüm. Bu düşüncem sayesinde günlük hayatımda da kendime özgü bir tarz yarattığım fark edilir. Bana göre insanların kendi stiline göre oluşturduğu kombinler aslında karakter ve duygularını temsil ediyor. İşte bu yüzden moda, benim hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Seçimlerimde özellikle alışveriş yaparken bilinçli tüketim, uzun süre kullanabileceğimiz sürdürülebilir parçaları tercih ediyor olmak da önceliğim. Bu platform aracılığıyla tecrübe, görüş, mühendislik bilgilerimi moda çerçevesinde sizlere en samimi şekilde sunmak benim için çok keyifli. Umarım yazdığım içeriklerle sizlere ilham olabilirim!

Elçin Köse has 14 posts and counting. See all posts by Elçin Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir